تبلیغات
وب سایت خبری تحلیلی موکریان خبر - صالح مسلم: رقه را به خاطر آمریکا آزاد کرده و از آن عقب نشینی خواهیم کرد/ رابطه ی.پ.گ با آمریکا یک رابطه نظامی و بر اساس منافع مشترک است
یکشنبه 1396/02/24  21:28    ویرایش: شنبه 1396/04/24 21:44
نوع مطلب: سوریه ،

رئیس مشترک پ.ی.د اظهار کرد که کردها رقه را به خاطر آمریکا آزاد می کنند و پس از آن از این شهر عقب نشینی می کنند. وی رابطه کردهای سوریه و آمریکا را نظامی و براساس منافع مشترک خواند.به گزارش موکریان خبر به نقل از کردستان 24، صالح مسلم، رئیس مشترک حزب اتحاد دموکراتیک سوریه در اظهاراتی با اشاره به ارسال سلاح های سنگین از سوی آمریکا به نیروهای نظامی ی.پ.گ گفت: روابط ما با آمریکا یک رابطه سیاسی نبوده و تماما بر اساس منافع مشترک و نظامی است. ما رقه را به خاطر آمریکا کنترل می کنیم و پس ازآن عقب نشینی خواهیم کرد. ولی در این میان منافع دیگری نیز داریم که به خاطر آن رقه را آزاد خواهیم کرد.

وی افزود: آمریکا در گذشته به نیروهای ارتش دموکراتیک سوریه نیز کمک های تسلیحاتی انجام داده است ولی این بار به صورت مستقیم این کمک ها را برای ی.پ.گ می فرستد و این نشان دهنده آن است که آمریکا قصد همکاری مستقیم با کردها را دارد. تصمیمی که از سوی کاخ سفید و شخص رئیس جمهور آمریکا صورت گرفته است بدون شک یک تصمیم سیاسی است. ولی در عمل یک اقدام نظامی است. ی.پ.گ نیروی اصلی ارتش دموکراتیک سوریه است.

صالح مسلم در پاسخ به این سوال که  آیا این سلاح ها در آینده از سوی نیروهای پ.ک.ک یا ی.پ.گ علیه ترکیه مورد استفاده قرار خواهد گرفت یا نه؟ گفت: ارتش دموکراتیک سوریه و ی.پ.گ نیروهای مشروعی هستند که از سرزمین های خود دفاع می کنند. 6 سال است که جنگ می کنند و در این 6 سال یک بار هم با ترکیه وارد جنگ نشده اند. ترکیه چنین ترسی ندارد، در واقع ترکیه طرح هایی برای خاورمیانه و کردستان سوریه دارد. ترکیه به خاطر ترسی که از کردها دارد نمی خواهد کردها هیچ موفقیتی به دست بیاورند.

   


نظرات()  

وب سایت خبری تحلیلی موکریان خبر

وب سایت خبری تحلیلی موکریان خبر